مدیرعامل شرکت بورس تهران در خصوص تأسیس تابلوی بازار برتر در بورس تهران گفت: شرکت‌هایی
که حداقل نمره اطلاع‌رسانی‌شان کمتر از ۷۰ نباشد، می‌توانند در بازار برتر پذیرش شوند . همچنین قرار است در بازار برتر دامنه نوسان قیمت سهم‌ها افزایش یابد.

علی صحرایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ویژگی‌های بازار برتر که قرار است در بورس رونمایی شود، اظهار کرد: هیأت مدیره بورس تهران، رونمایی تابلوی بازار برتر در بورس را پیشنهاد داده است. قرار است در بازار برتر دامنه نوسان قیمت سهم‌ها افزایش یابد.

وی در خصوص ویژگیهای مورد نیاز شرکت هایی که می توانند در این بازار لیست شوند توضیح داد: شرکت‌هایی که حداقل نمره اطلاع رسانی شان کمتر از ۷۰ نباشد، سرمایه شان حداقل ۱,۰۰۰ میلیارد تومان و سهام شناورشان حداقل ۲۵ درصد باشد یا اینکه سهام آزاد شناورشان از نظر ریالی ۱,۵۰۰ میلیارد تومان باشد .

صحرایی افزود: با لحاظ گزارش‌های حسابرس در صورت‌های مالی شرکت‌هایی که می‌توانند در این بازار لیست شوند، پیشنهاد به سازمان بورس ارائه شده است. منتظر هستیم که این موضوع را بررسی کنند. اخیراً این موضع را به سازمان بورس داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت بورس تهران در پاسخ به اینکه آیا قوانین بازارگردانی این بازار نسبت به دیگر بازارها تفاوتی وجود دارد؟ گفت: خیر؛ اما در این بازار وجود بازارگردان الزامی است.

منبع: قطره

فهرست