یکی از چهره های خبرساز چند سال بازار سهام با پیش بینی آینده بورس، رفتار سرمایه گذاران بعد از اتمام فصل مجامع را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فرهاد رمضان مدیرعامل سابق هلدینگ خودکفایی آزادگان که به دلیل نوسان مثبت و سپس ریزش شدید قیمت سهام با عرضه اولیه قاسم ایران در سال 93 به چهره ایی خبرساز تبدیل شده بود درباره شرایط فعلی و آینده بازار سهام به ایرنا گفت: پیش‌بینی می‌شود پس از اتمام فصل مجامع، سیاست پیش‌رو در بورس حرکت فعالان به سمت سهام‌ بنیادی باشد که می‌توان انتظار داشت با توجه به حجم و اندازه ارزش بازار سرمایه، این گونه سهم‌ها در نیمه دوم سال از اقبال خاصی برخوردار باشند.

وی افزود : یکی از موضوعات مهمی که منجر به جابجایی متعدد توسط سهامداران حقیقی می‌شود. این است که تاکنون اکثر مجامع مربوط به سال مالی اسفند 97 برگزار و نماد اکثر سهم‌ها با نسبت قیمت به سود پایین تری بازگشایی شده اند و برخی فعالان حقیقی ترجیح می دهند بعد از برگزاری مجامع و با نسبت قیمت به سود کمتر ،اقدام به خرید سهام موردنظر کنند. این کارشناس ادامه داد: سیاستی که سهامداران در بازه زمانی منتهی به پایان تیر در پیش گرفته‌اند، ورود به افزایش سرمایه شرکت‌ها و یا دریافت سود نقدی پس از مجامع بوده و بر اساس تجربیات ، تاثیر شوک‌های غیراقتصادی بر بازار بسیارکم است و به نظر می‌رسد بازار پس از نوسان‌هایی، دوباره به روند عادی بازگردد.

رمضان افزود: از این به بعد سرمایه گذاران بیشتر به سمت سهام شرکت هایی پیش خواهند رفت که از دارایی های ثابت و توانمندی سودآوری عملیاتی برخوردارند.

وی با بیان اینکه نوسان های موجود در بازار سرمایه نباید تاثیر خاصی را در تصمیم گیری سهامداران ایجاد کند، پیش‌بینی می‌شود نوسان قیمتی و عرضه‌های هیجانی موجود در بازار سرمایه در کوتاه‌مدت به پایان و دوباره بازار به تعادل برسد. همچنین سهام‌ توانمند از لحاظ بنیادی از اقبال بیشتری برخوردار خواهند بود.

منبع: بورس پرس

فهرست