به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مؤسسه مالی گلدمن ساکس آمریکا ( بلومبرگ)، با اعلام شرع روند صعودی قیمت طلا پیش‌بینی کرد طی شش ماه آینده ارزش هر اونس طلا به بیش از 1600 دلار خواهد رسید.

به‌عقیده تحلیلگران این مؤسسه عواملی مثل تشدید جنگ تجاری میان آمریکا و چین و کاهش رشد اقتصادی جهان باعث افزایش تقاضا برای فلز زرد خواهد شد.

سابین شلز تحلیلگر گلدمن ساکس در این باره گفت: «در صورت ادامه نگرانی‌ها از رشد اقتصادی ، همچنین اگر شاهد تشدید جنگ تجاری باشیم قیمت طلا حتی می‌تواند بیشتر از این افزایش یابد. خرید طلا توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا همچنان ادامه دارد و تقاضا برای طلا را به‌ اندازه سال 2016 افزایش داده‌اند. ما معتقدیم این تقاضا در کوتاه‌مدت ادامه دارد».

به ویژه جنگ تجاری میان آمریکا و چین باعث خروج سرمایه بورس‌ها به‌ سمت بازار طلا شده است. تنها در روز دوشنبه به‌ دلیل افت شاخص بورس‌ها، بورس‌بازان آمریکایی 700 میلیارد دلار ضرر کردند.

در معاملات روز جمعه قیمت هر اونس طلا با نیم درصد افزایش به 1507 دلار و 20 سنت رسید. اوایل هفته جاری، قیمت طلا برای اولین بار از آوریل 2013 از مرز 1500 دلار عبور کرد.

بر اساس پیش بینی بانک آمریکایی مریل لینچ هم احتمال دارد قیمت طلا در دو سال آینده به 2000 دلار در هر اونس برسد. بالاترین رکورد ثبت‌ شده برای قیمت طلا مربوط به سال 2011 است که طی آن هر اونس طلا در برابر 1921.17 دلار معامله شد.

منبع: تسنیم

بورس ، آموزشگاه بورس ، آموزش بورس در شیراز ، آموزشگاه شیراز ، تجارت برتر

فهرست