رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به آخرین اقدامات برای خرید و فروش سهام عدالت در بورس از بهترین گزینه برای تعیین واسطه بین شرکت های سرمایه پذیر و مشمولین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، میرعلی اشرف پوری‌ حسینی با اشاره به آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای خرید و فروش سهام عدالت در بازار سرمایه به ایرنا گفت: آخرین اقدامات که از طرف سازمان خصوصی‌سازی برای ورود سهام عدالت به بورس انجام شد مربوط به چهار سال گذشته است.

وی ادامه داد: پیش‌نویس لایحه تهیه و بعد از ارائه اصلاحات لازم، از وزارت اقتصاد تائیدیه آن کسب شد و در اختیار هیات وزیران قرار گرفت. ساز و کار تصویب پیش‌نویس لایحه ابتدا برعهده دولت و سپس در اختیار مجلس است. بنابراین اقدام خاصی از این طرف نباید صورت پذیرد.این پیش نویس از 1.5 سال گذشته در مجلس در حال بررسی است و به نظر می رسد بررسی و پیگیری های مربوط به آن در حال طی کردن روزهای پایانی است.

این مقام مسئول افزود : انتظار می رود با تصویب پیش‌نویس، اشکالات برطرف و دیگر مشمولین از شرایط حاضر اذیت نشوند. از ابتدا به دنبال ایجاد واسطه بین شرکت های سرمایه‌پذیر و مشمولین سهام عدالت بودیم.
اجرای چنین اقدامی عواقب نامطلوبی را به همراه خواهد داشت، چرا که امکان اعطای سهام بصورت مستقیم از سوی شرکت های سرمایه پذیر به ۴۹ میلیون نفر وجود ندارد.

پوری‌حسینی با تاکید بر اینکه از سال ۸۴ درحال بحث و مذاکره برای تعیین واسطه مابین شرکت های سرمایه پذیر و مشمولین سهام عدالت هستیم، گفت: صندوق قابل معامله در بورس بهترین گزینه برای این اقدام است و غیر از آن باقی گزینه ها از ایراداتی برخوردارند که نمی توانند چندان در این کار موفق باشند.

منبع: بورس پرس

فهرست