سیدمحمد حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیاتی از جلسه غیرعلنی امروز(دوشنبه، 7 مرداد) پارلمان، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم گفت: در این جلسه که با حضور آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، ایشان توضیحاتی درباره آخرین وضعیت تأمین و تولید کالاهای اساسی و دامی به نمایندگان مجلس ارائه کردند.

وی گفت: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس، وزیر جهاد کشاورزی این وعده را به نمایندگان داد که شرایط کشور در بحث تأمین نهاده‌های بخش کشاورزی، دامی و کالاهای اساسی مطلوب است و موانعی بر سر راه آن وجود ندارد، از طرفی وی معتقد بود که واسطه‌‌ها مانعی برای توزیع کالاهای اساسی به دست مصرف‌ کننده هستند.

نماینده مردم تفرش در مجلس عنوان کرد: نمایندگان مجلس در این جلسه سؤالاتی درخصوص اینکه چرا با وجودی که گفته می‌شود مشکلی در تولید و تأمین نهاده‌های دامی در کشور وجود ندارد، باز هم شاهد افزایش بی رویه قیمت‌‌ها در بازار هستیم، پاسخ دادند که باید زیرساخت‌‌های برخورد با واسطه‌ها ایجاد شود.

حسینی افزود: آقای حجتی در این جلسه غیرعلنی مجلس گفت که شرایط نهاده‌ها مناسب و تأمین کالاهای اساسی و روند آن در آینده‌‌ نیز تا اندازه‌ای مطلوب است، اما بهبود وضعیت به شرایط کشور در ماه‌های آینده بستگی دارد، او وعده داد که قیمت کالاهای اساسی در ماه‌های آینده کاهش می یابد.

وی با اشاره به مصوبه‌ای در جلسه غیرعلنی مجلس گفت: مهم‌ترین بخش جلسه غیرعلنی امروز مجلس این بود که مقام رهبری مقرر کرده‌اند که وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تولید و تأمین کالاهای اساسی از داخل اقدام کند که نمایندگان هم ضمن تأیید این تصمیم، دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: در بخش دیگری از این جلسه، وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد که یکی از برنامه های این وزارتخانه این است که وابستگی کشور از واردات برخی نهاده‌‌های دامی و غلاتی مانند جو، از خارج کشور کاهش یافته و در برنامه‌ای زمانبندی شده، کاهش یابد.

حسینی ادامه داد: نمایندگان مجلس در این جلسه معتقد بودند که باید مأموریت‌های جدیدی برای وزارت جهاد تعریف شود تا واردات برخی غلات و نهاده‌‌های دامی به کشور کاهش یابد.

همچنین به بخش دیگری از سؤالات نمایندگان از وزیر جهاد کشاورزی اشاره و تأکید کرد: تعدادی از نمایندگان گلایه‌‌ها و انتقادات خود را به آقای حجتی مطرح و اعلام کردند که سیاست‌های غلط وزارت جهاد کشاورزی باعث شده تا زیان‌هایی به کشاورزان وارد شود، یکی از این سیاست‌‌های غلط، واردات برخی محصولات در زمان برداشت محصول در داخل کشور است که قرار شد در این زمینه تمهیداتی اندیشیده شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: در مجموع جمع‌‌بندی نمایندگان مجلس از جلسه غیرعلنی با وزیر جهاد کشاورزی این بود که توانایی تولید و تأمین کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی در کشور وجود دارد، اما باید در برخی سیاست‌‌گذاری‌ها تجدید نظر شود.

منبع: تسنیم

بورس ، آموزشگاه بورس ، آموزش بورس در شیراز ، آموزشگاه شیراز ، تجارت برتر

فهرست