سکه تمام‌ بهار در بازار تهران به ۴ میلیون و ۱۷۶ هزار تومان، طلای ۱۸عیار ۴۰۸ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۲هزار و ۵۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.

به گزارش تسنیم، امروز در بازار آزاد سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید با اندک افزایش قیمت نسبت به روز کاری قبل، به قیمت ۴ میلیون و ۱۷۶ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸ عیار ۴۰۸ هزار و ۴۰۰ تومان ارزش‌گذاری شد. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۴۲۶.۶ دلار معامله می‌شود. هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۲۹۸ هزار تومان، ربع‌ سکه یک‌ میلیون و ۴۹۹ هزار تومان و هر قطعه سکه، گرمی ۹۶۹ هزار تومان فروخته می‌شود.

کاهش چشم گیر قیمت ارز در روز‌های گذشته موجب کاهش قیمت دلار که اول تیرماه ۱۳ هزار تومان بود در کمتر از یک ماه به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک شود. البته قیمت دلار در روز جاری روند افزایشی داشته است.

فعالان بازار ارز معتقدند: فروشنده شدن بازیگران خرد، خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، رفتار‌های موثر بازارساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روز‌های گذشته به حساب می‌آید.

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار برای فروش به مردم، ۱۲هزار و ۵۰ تومان و برای خرید از مردم قیمت ۱۱هزار و ۹۵۰ تومان اعلام کردند. قیمت دلار در صرافی‌های آزاد برای فروش به مردم با افزایش نسبت به روز کاری قبل ۱۲ هزار و ۱۱۰ تومان رقم خورده است.

برهمین‌ اساس در روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است و قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان است.

قیمت درهم امارات نیز امروز در بازار آزاد، ۳۲۹۱ تومان ارزش‌گذاری و مورد معامله قرار می‌گیرد؛ فعالان بازار ارز معتقدند نوسانات قیمتی درهم عامل بسیار مهمی برای قیمت دلار است. قیمت پوند هم ۱۴ هزار و ۷۱۰ تومان تعیین شده است.

منبع: انتخاب

بورس ، آموزشگاه بورس ، آموزش بورس در شیراز ، آموزشگاه شیراز ، تجارت برتر

فهرست