در بازار تهران سکه تمام‌بهار آزادی امروز به ۴میلیون و ۱۸۷ هزار تومان، طلای ۱۸عیار، ۴۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان و در صرافی‌های بانکی قیمت دلار ۱۱هزار و ۷۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.

در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش قیمت نسبت به روز کاری گذشته، ۴ میلیون و ۱۸۷ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۷۴ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر نیم‌ سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۹۸ هزار تومان و ربع‌ سکه یک‌ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان و هر سکه گرمی ۹۷۹ هزار تومان فروخته می‌شود.

طلای ۱۸ عیار هم ۴۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت گذاری شده است. هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۴۹۹.۳ دلار معامله می‌شود.

فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتار‌های موثر بازار ساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روز‌های گذشته به حساب می‌آید.
کاهش چشم گیر قیمت ارز در روز‌های گذشته موجب شد تا قیمت دلار که اول تیرماه ۱۳ هزار تومان بود در کمتر از یک ماه به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک شود.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم بدون تغییر نسبت به روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. همچنین دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

براین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز بدون تغییر نسبت به روز قبل، ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز توسط این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان است.

هر دلار آمریکا در بازار آزاد در برابر ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومان، پوند ۱۴ هزار و ۲۹۷ تومان و درهم امارات ۳ هزار و ۲۰۴ تومان معامله می‌شود.

نوع قیمت لحظه
قیمت دلار 11 هزار و 700 تومان
قیمت یورو 13 هزار و 200 تومان
قیمت پوند 14 هزار و 297 تومان
قیمت درهم امارات 3 هزار و 204 تومان
قیمت سکه بهار آزادی 4 میلیون و 94 هزار تومان
قیمت سکه طرح جدید 4 میلیون و 187 هزار تومان
قیمت نیم سکه 2 میلیون و 198 هزار تومان
قیمت ربع سکه یک میلیون و 389 هزار تومان
قیمت سکه گرمی 979 هزار تومان
قیمت گرم طلای 18 418 هزار و 600 تومان
قیمت گرم طلای 24 558 هزار و 100 تومان
قیمت هرمثقال طلا یک میلیون و 813 هزار تومان
قیمت هرانس طلادلار 1513.5دلار
قیمت پلاتیندلار 851 دلار
قیمت انس نقرهدلار 17.09دلار

منبع: انتخاب

بورس ، آموزشگاه بورس ، آموزش بورس در شیراز ، آموزشگاه شیراز ، تجارت برتر

فهرست