سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد:با پرداخت ۱۶۲ میلیارد تومان سود سهام عدالت مشمولین به یک میلیون و 756 هزار و 937 نفر ، توزیع سود عملکرد سال ۹۶ مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: با پرداخت 162 میلیارد تومان به یک میلیون و 756 هزار و 937 نفر از مشمولین سهام عدالت مربوط به کارکنان دستگاه های اجرایی و بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی در دو بانک ملت و رفاه کارگران، عملیات گسترده توزیع سود سهام عدالت توسط سازمان خصوصی سازی از محل عملکرد سال 96 شرکتهای سرمایه پذیر که در مجامع عمومی سال 97 این شرکتها مصوب و دریافت شده به پایان رسید.

سود عملکرد سال 96 شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه کلیه شرکت‌های سرمایه‌پذیر از جمله شرکت پتروشیمی خلیج فارس در مهرماه 97 در مجموع به مبلغ 4 هزار و 734 میلیارد تومان قطعی شد که برای هر مشمول سهام عدالت با ارزش اولیه  بر مبنای 1 میلیون تومانی مبلغ 175 هزار تومان تخصیص یافت. این در حالی است که مبلغ سود دریافتی هر مشمول متناسب با ارزش دارایی اولیه سهام عدالت آن فرد متغیر می باشد و بخش زیادی از مشمولین کمتر از مبلغ 1 میلیون تومان سهام با ارزش اولیه معادل این مبلغ دارند که در نتیجه متناسب با آن، سود آنان نیز کمتر از مبلغ 175 هزار تومان است.

در حال حاضر تعداد بیش از 4.7 میلیون نفر از مشمولین در قید حیات هنوز شماره شبای بانکی را وارد سامانه نکرده‌اند که به محض ثبت شماره شبا در سامانه سهام عدالت سود آنان مربوط به سال 95 و 96 به صورت تجمیعی واریز خواهد شد.

سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir به صورت 24 ساعته آماده ثبت شماره شبای مشمولین سهام عدالت است.

منبع: بورس پرس

فهرست