برخلاف نمادهای بورس که از روز گذشته در دو جلسه معاملاتی مجزا دادوستد می‌شوند، زمان معامله نمادهای فرابورسی همچنان همانند قبل از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۳۰ است.

از روز قبل نمادهای معاملاتی بورس در دو جلسه مجزا معامله می‌شوند. بر این اساس کلیه نمادها به جز سه گروه فلزات اساسی، فراورده‌های نفتی و شرکت‌های چندرشته‌ای از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۱ و ۴۵ با یک پیش‌گشایش ۱۵ دقیقه‌ای معامله‎ می‌شوند. زمان انجام معاملات این سه گروه نیز در کنار ETFها از ساعت ۱۲ تا ۱۵ و ۱۵ دقیقه است که با یک پیش‌گشایش ۱۵ دقیقه‌ای همراه خواهد بود.

با این وجود بسیاری از مخاطبان و معامله‌گران روز گذشته از انجام معاملات برخی نمادها تا ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه متعجب شده بودند. موضوعی که معامله‌گران باید به آن توجه داشته باشند این است که این تغییرات تنها مربوط به معاملات نمادهای بورسی است و نمادهای فرابورسی مشمول تغییر در زمان‌بندی انجام معاملات نشده‌اند. بنابراین کلیه نمادهای فرابورسی از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه معامله می‌شوند و زمان پیش‌گشایش آنها نیز از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۹ خواهد بود. همچنین نمادهای عرضه‌اولیه اخیر فرابورس نیز همچنان بعد از ساعت معاملاتی عادی بازار سهام و از ساعت ۱۲ و ۳۵ تا ۱۳ و ۳۵ قابل‌معامله‌ هستند.

 

منبع: تجارت نیوز

فهرست