مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین گفت: اولین شتاب‌دهنده بخش معدن با همکاری و مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی صدرتامین؛ غلامرضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین نهضت بومی‌سازی قطعات را یکی از اولویت‌های کلیدی در تاصیکو برشمرد و افزود: بومی‌سازی قطعات در دستور کار همکاران ما در شرکت‌های تابعه قرار گرفته و تا به امروز اقدامات قابل‌قبولی را در زمینه بومی‌سازی شاهد بوده‌ایم.  وی اظهار کرد: با توجه به گستردگی فعالیت‌های برخی از شرکت‌های تابعه، سیاست پیاده‌سازی ایده‌های نوین و برقراری ارتباط مستقیم دانشگاه با صنعت در برنامه کاری شرکت‌ها قرار گرفته است و خوشبختانه گزارش‌های قابل‌قبولی در راستای همکاری دانشگاه و صنعت دریافت نموده­ایم که در روز افتتاحیه شتاب‌دهنده اعلام و رونمایی خواهیم کرد. به گفته وی؛ هم‌اکنون شرکت‌های تابعه با تکیه به دانش جوانان ایرانی مانع از خروج ارز از کشور شده‌اند و براساس اعلام صاحب‌نظران و متخصصان، قطعات بومی‌سازی شده کیفیتی مشابه قطعات وارداتی دارند.

بنا به گفته وی، پس از برگزاری جلسات متعدد و کاربردی با هیات‌مدیره و مدیران تاصیکو تصمیم به راه‌اندازی شتاب‌دهنده بخش معدن با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان گرفته شد و اولین شتاب‌دهنده تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود. وی درخصوص عملکرد ۹ ماه شرکت‌های تابعه تاصیکو نیز اظهار کرد: بررسی عملکرد شرکت‌های تابعه به پایان رسیده است و گزارش آن طی روز‌های آینده از سوی روابط‌عمومی صدرتامین به رسانه‌ها اعلام خواهد شد. وی در مورد آخرین وضعیت سهام تاصیکو نیز اعلام کرد: سود هر سهم در پایان سال ۲ برابر خواهد بود و ما به وعده‌ای که به سهامداران داده بوده‌ایم عمل کرده و خواهیم نمود. تمامی مدیران تاصیکو براساس برنامه اقدامات را در دستور کار خود قرار داده‌اند و سهامداران با خیال آسوده از سهم خود نگهداری نمایند.

 

منبع: دنیای اقتصاد

فهرست