آیت محمدولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: قیمت‌ها نسبت به هفته قبل کاهشی شده است که مهمترین علت این ریزش قیمت‌ها، مدیریت بازار ارز است. وی با بیان اینکه بانک مرکزی با مدیریت بازار ارز، آرامش و ثبات را به بازار سکه و طلا نیز برگردانده است، افزود: در روزهای اخیر آرامش در دادو ستدهای بازار طلا و سکه حاکم شده است. رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن اشاره به اینکه بازگشت آرامش به بازار بعد از تشدید نوسانات زمان زیادی می برد، گفت: این روزها وضعیت نسبت به چند ماه قبل خیلی بهتر شده و آرامش در بازار حاکم شده است.

به گزارش تسنیم، امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش قیمت نسبت به روز کاری قبل، به قیمت 4میلیون و 573 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 4میلیون و 400 هزار تومان معامله می‌شود. در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2میلیون و 350 هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و  540 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی یک میلیون و 5 هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای 18عیار هم 430 هزار و 800 تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت1409.5 دلار معامله می‌شود.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، 12 هزار و 950  تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 12 هزار و 850 تومان خریداری می‌کنند.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 14 هزار و 850 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 14 هزار و 750 تومان است.

منبع: تسنیم

فهرست