علی اصغر یوسف نژاد،عضو هیات رئیسه مجلس از برگزاری جلسه ای با رئیس سازمان بورس برای بررسی مشکلات دستوالعمل جدید بازار پایه فرابورس خبر داد و گفت: پس از این جلسه باید تغییراتی به سود سهامداران خُرد ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، علی اصغر یوسف نژاد از برگزاری جلسه‌ای با رئیس سازمان بورس و معاون وی به منظور رفع مشکلات سهامداران خُرد بازار پایه فرابورس در روز گذشته خبر داد و به خانه ملت گفت: در این نشست برخی مسائل مانند دلیل کاهش ارزش سهام سهامداران خُرد، مسبب آن و …. مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد یکشنبه 14 مهرماه نشستی در سازمان بورس به منظور بازگشت آرامش نسبی به بورس و ایجاد اطمینان برای خریداران سهام با حضور نمایندگان سهامدارانی که متضرر شده‌اند، برگزار شود.

وی افزود:
فروشنده سهام باید به فضای بورس اطمینان کند و خریداران سهام در بورس باید احساس آرامش کنند. پس از جلسه یکشنبه باید تغییراتی که به سود سهامداران خُرد است در بازار پایه فرابورس ایجاد شود. نمایندگان سهامداران خُرد بازار پایه فرابورس نقطه نظراتی دارند که باید در تصمیم‌گیری‌ها اعمال شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: روند تغییرات نمادها، حجم معاملات و … در طول ماه‌های گذشته بررسی خواهد شد تا تصمیمات مناسب به منظور کسب رضایت سهامداران و سازمان بورس اتخاذ شود. در صورتی که بورس آرامش داشته باشد و اطمینان نسبی نسبت به آن ایجاد شود، سهامداران خرد و کلان منتفع شده و بازار دلالی و رانت اطلاعاتی از بین می‌رود.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: دامنه تغییرات نوسانات بورس باید تدریجی باشد به‌ گونه‌ای که در بازار اثری نداشته باشد. نمایندگان مجلس و کمیسیون تخصصی به خوبی به موضوع کاهش ارزش سهامداران خُرد بازار پایه فرابورس ورود کردند و این اقدام موجب برگزاری جلساتی به منظور حل مشکلات شد.

بورس ، آموزشگاه بورس ، آموزش بورس در شیراز ، آموزشگاه شیراز ، تجارت برتر

منبع: بورس پرس

فهرست