معاون بازار شرکت بورس تهران با اشاره به مشکل بازارگردانی معاملات صندوق‌های ETF بیان کرد: ممکن است معاملات این صندوق‌ها با تاخیر یک یا دو روزه مواجه گردد اما احتمالاً مشکلات ایجاد شده تا پایان امروز برطرف می‌شود.

محمود گودرزی درخصوص اینکه اعلام شده بود معاملات صندوق‌ ETF (دارا یکم) از امروز آغاز می‌شود به ایرنا گفت: تا حدودی کارهای اساسی صندوق های ETF مانند انتقال دارایی انجام شده اما برخی از ساز و کارهای مربوط به بازارگردانی نیمه تمام مانده که این موضوع نیازمند جمع‌بندی است و در این زمینه جلسه‌ای برگزار خواهد شد.

وی افزود: در صورت رفع مشکل بازارگردانی اقدامات مربوط به انجام معامله صندوق‌های ETF انجام خواهد شد و دیگر موضوع خاصی برای معاملات امروز وجود نخواهد داشت. احتمال لغو معاملات صندوق‌های ETF وجود ندارد ممکن است معاملات آنها با تاخیر  یک یا دو روزه مواجه شود اما به احتمال زیاد مشکلات ایجاد شده تا پایان امروز برطرف خواهد شد.

این مقام مسئول بیان کرد: افرادی که در یک ماه گذشته در پذیره‌نویسی این صندوق‌ها مشارکت کردند برای معاملات امروز باید دارای کد بورسی باشند و افرادی هم که از طریق سیستم‌های بانکی این صندوق‌ها را خریداری کردند باید هر چه زودتر سجامی شوند و مراحل دریافت کد را طی کنند تا بتوانند صندوق‌های در اختیار را بفروشند یا اقدام به خرید دوباره نمایند.

گودرزی در خصوص افرادی که تاکنون نماد دارایکم در پرتفوی آنها درج نشده عنوان کرد: اکنون اقدامات مربوط به این موضوع در حال انجام است و تا آخر وقت دیروز این نماد در پرتفوی افراد نمایش داده خواهد شد. قرار است مرحله دوم در تیر ماه پذیره نویسی شود اما تا جایی که از این موضوع اطلاع داریم این اقدام فعلا به تعویق افتاده است.

 

منبع: بورس پرس

فهرست