مدیرعامل شرکت بورسی با تحلیل ارزش معاملات در روز گذشته و چشم انداز بورس به سهامداران توصیه کرد سهام ارزنده را حفظ نمایند تا با فروش هیجانی، در گروه متضررین اصلی قرار نگیرند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،ولی نادی قمی مدیرعامل تامین سرمایه نوین با اشاره به ارزش ۳ هزار میلیارد تومانی معاملات روز گذشته به سنا گفت: ارزش این معاملات حکایت از روان بودن بازار دارد و اینکه اغلب مشارکت کنندگان حقوقی نسبت به چشم انداز حل و فصل منطقی ریسک های سیاسی و مهار آن دید مثبت دارند.

وی با بیان اینکه حمله تروریستی آمریکا در بغداد، نگرانی ها را نسبت به افزایش غیرقابل کنترل تنش های منطقه ای افزایش داده، افزود: این اقدام تروریستی شوک بزرگی را به بازارهای مالی و کالایی جهان نیز وارد نموده است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: در جهان قیمت نفت و طلا افزایش یافت و شاخص های بازار سهام کاهش پیدا کرد. با این حال در ایران تحلیلگران بازار سرمایه با توجه به روند کلی بازار و ارزش روز بازار ثبت شده به کاهش تنش همراه با حفظ جایگاه جهانی ایران امیدوار هستند.

نادی قمی با بیان اینکه روز گذشته نگرانی مشارکت کنندگان بازار سهام در قالب هیجان فروش سهام تبلور یافت به سهامداران توصیه کرد سهام ارزنده را حفظ کنند زیرا طی امروز و فردا ، بازار به تعادل برگشته و فروشندگان هیجانی، متضررین اصلی خواهند بود.

 

منبع: بورس پرس

 

فهرست