وزیر امور اقتصادی و دارایی، بازار سرمایه را با توجه به ظرفیت های فراوان، سکویی مناسب برای جهش اقتصادی توصیف کرد و گفت: با برنامه ریزی و تدبیر لازم می توان این بازار و ابزارهای آن را برای مردمی کردن اقتصاد و شکل گیری نگاه عدالت جویانه به کار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، فرهاد دژپسند صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان بورس اوراق بهادار در وزارت اقتصاد اظهار داشت: بازار سرمایه امروز به مرتبتی رسیده که می توان به عنوان بال نخست در تامین مالی اقتصاد کشور به آن امید بست.

دژپسند ادامه داد: هم اکنون سهم بازار سرمایه در تامین مالی اقتصاد به یک چهارم افزایش یافته و البته هنوز امکان رشد دارد و با توجه به ظرفیت های بازار سرمایه و تدبیر لازم ، می توان این آمار را حداقل تا ۵۰ درصد افزایش داد. به ویژه اینکه این بازار پتانسیل بسیار خوبی در مردمی کردن اقتصاد دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: در حال حاضر، بازار سرمایه شفاف ترین نهاد اقتصادی است؛ در دوران ریاست دکتر محمدی و همکاران وی  اقدامات موثر و ارزشمندی به ویژه در راستای  مردمی کردن اقتصاد انجام شد و در آینده نیز  بازار سرمایه هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد .

دژپسند ، در پایان این مراسم از رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار خواست به عنوان مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی  به رسالت خود در اقتصاد کشور ادامه دهد .

خاطر نشان می شود:  اعضای شورایعالی بورس، روز گذشته پس از بحث مفصل و با قدردانی از زحمات محمدی که کارنامه مثبت و روشنی را در این سکان برجای گذاشت، قالیباف را به عنوان یکی از اساتید مبرز دانشگاه و با بیش از ۱۰ سال سابقه اجرایی در حوزه بازار سرمایه به عنوان عضو و رییس هیات مدیره بورس و اوراق بهادار برگزیدند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست