انواع کیف پول موبایلی


کیف پول Trust

کیف پول «تراست» (Trust) برای مدیریت اتریوم و ارزهای دیجیتال زیر شاخه‌ی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمام رمز‌های شما در این نرم‌افزار متن‌باز (open source) ذخیره می‌شود. نرم‌افزار متن‌باز، این قابلیت را در اختیار شما قرار می‌دهد که ایرادات موجود در شبکه را اصلاح کنید. علاوه بر این شما می­توانید با استفاده از کیف پول تراست، از خدمات غیرمتمرکز صرافی‌ها نیز بهره‌مند شوید.

ویژگی‌ های کیف پول تراست

این کیف پول برای در امان ماندن از هک و سرقت دارایی کاربران خود اقدامات امنیتی زیادی را در نظر گرفته است. شما می‌توانید نسخه موبایل این کیف پول را که با اندروید و iOS سازگار است به صورت رایگان نصب و استفاده نمایید. سادگی استفاده از این کیف پول را می‌توان یکی از ویژگی­های مهم آن برشمرد. کاربران اندروید این کیف پول می‌توانند به صورت مستقیم از صرافی‌های کوین‌بیس، شِیپ‌شیفت و یا چنجلی اتریوم خریداری کنند. این کیف پول خدمات ۱۴ نوع ارز دیجیتال را تحت پوشش قرار می‌دهد(  از جمله بیت کوین، ریپل، مونرو، استلار، دوج کوین، بیت کوین کش، دش، لایت کوین و بایننس کوین پشتیبانی می‌کند). کیف پول Trust در جولای سال ۲۰۱۸ توسط صرافی «بایننس» (Binance) خریداری شد. طراحی ساده‌ی این کیف پول به گونه‌ای است که می­توانیدبه‌راحتی می‌توانند در مدت زمان کمتر از ۵ دقیقه بیت کوین بخرید. همچنین در قبال مقدار ارز دیجیتالی که در حساب کاربری دارید، درصدی به عنوان سود به حساب شما واریز خواهد شد. تراست والت این قابلیت را در اختیار شما قرار می‌دهد که نمودارهای قیمت را در این نرم‌افزار بررسی کنید.

تراست یک کیف پول غیرامانی است، به این معنی که کلیدهای خصوصی کیف پول شما در سروری ذخیره نمی‌شود، این کلیدها فقط در موبایل کاربر ذخیره می‌شوند و کس دیگری به آن دسترسی ندارد. در زمان باز کردن اکانت در کیف پول، هیچ اطلاعت شخصی از کاربر دریافت نمی‌شود.

تراست همچنین امکان بازیابی کیف پول و دارایی‌های موجود در آن در صورت مفقودی موبایل را فراهم کرده است.

کیف پول Coinomi

کوینومی یک کیف پول رمزنگاری شناخته شده و محبوب است که می‌تواند بیش از ۵۰۰ ارز را در خود ذخیره کند و روی دستگاه‌های متعددی پشتیبانی می‌شود.

کیف پول موبایلی «کوینومی» (Coinomi) اولین بار در سال ۲۰۱۴ ساخته شد و امکان مدیریت هم زمان چندین بلاکچین را فراهم می­کند. با توجه به اینکه کیف پول‌های موبایلی بارها مورد حملات سایبری قرار گرفته­اند، اما سیستم امنیتی Coinomi تاکنون تحت نفوذ چنین حملاتی قرار نگرفته است.

ویژگی‌ های کیف پول کوینومی

نرم‌افزار کیف پول Coinomi قابلیت ارائه‌ی خدمات در قالب چندین زبان مختلف را دارد. شما با استفاده از این کیف پول می‌توانید از خدمات مربوط به صرافی‌ها بهره‌مند شوید. همانطور که گفته شد کیف پول کوینومی از سیستم امنیتی بسیار خوبی برخوردار است یکی از دلایل اصلی محبوبیت کوینومی آن این است که کیف پول کوینومی در حفظ حریم خصوصی کاربران عالی است، و بیشتر علاقه مندان به ارزهای دیجیتال به دنبال حفظ حریم خصوصی هستند و این خود یکی از دلایل استفاده آن‌ها از ارزهای دیجیتال می‌باشد.

کوینومی دارای رمز عبوری است که حتی اگر کسی تلفن شما را سرقت کند، به هیچ وجه نمی‌تواند بدون آن رمز عبور وارد کیف پول کوینومی شما شود.

یک عبارت بازیابی رمز عبور هنگام ایجاد کیف پول ایجاد می‌شود که اگر تلفن همراه خود را گم کنید یا به سرقت برود، می‌توانید برای دسترسی داشتن  به کیف پولتان روی دستگاه دیگری از آن استفاده کنید.

این کیف پول اطلاعات مربوط به بیش از ۱۲۵ ارز دیجیتال و شبکه‌ی بلاک چین را تحت پوشش قرار می‌دهد. کارمزد تراکنش‌ها در این نرم‌افزار بسیار ناچیز  اما باید توجه داشت که Coinomi یک نرم‌افزار متن‌باز نیست و بسیاری از کاربران از این موضوع به عنوان یک مشکل یاد می‌کنند.

 

کیف پول Atomic

کیف پول Atomic برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ که سال مملو از نوسان برای کاربران ارزهای دیجیتال بود، ساخته شده است.

کیف پول «اتومیک» (Atomic) جزء نرم‌افزارهایی محسوب می‌شود که به تازگی ساخته شده‌اند. اتمیک والت یک کیف پول ارز دیجیتال و صرافی غیر متمرکز است که از بیش از 500 کوین و توکن پشتیبانی می‌کند( از جمله بیت­کوین، اتریوم، بیت کوین کش، مونرو). اما نکته قابل توجه این است که اگر دنبال امنیت بالای کیف پول می­باشید، این کیف پوا این گزینه را به شما ارائه نخواهد کرد.

کیف پول Blockchain

اصلی‌ترین دلیل محبوبیت این کیف پول را می‌توان قدیمی بودن آن دانست. بعد از بلاکچین، امروزه کیف پول‌های بسیار بهتر و با امکانات بیشتر وجود دارند و هیچ‌کس مجبور نیست از کیف پول‌های محدودی مانند بلاکچین استفاده کند.

اما تا به امروز فقط قابلیت ذخیره بیت‌کوین، بیت‌کوین کش، استلار و اتریوم را دارد که یک نقطه ضعف بزرگ برای آن محسوب می‌شود

این محصول برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. از نظر برخی از افراد و کاربران، کیف پول بلاکچین بهترین کیف پول تولید شده برای ارزهای دیجیتال است؛ اما باید توجه داشت که شما با استفاده از کیف پول Blockcahin، تنها می‌توانید مدیریت ۷ نوع ارز دیجیتال را در دست بگیرید. این کیف پول موبایلی قابلیت پشتیبانی از سرمایه‌های کاربران را دارد. شما بعد از گذراندن فرآیند احراز هویت، یک رمز عبور جایگزین برای خودتان انتخاب می‌کنید که سیستم امنیتی کیف پول شما را تأمین می‌کند. سیستم کیف پول بلاک چین متمرکز است این موضوع به این معنی است که یک شخص یا نهاد مشخص کنترل تمام تراکنش‌هایی که در شبکه صورت می‌گیرند را در دست دارد.

ویژگی‌ های کیف پول Blockchain

مبلغ کارمزد تراکنش‌ها در کیف پول Blockchain بسیار پایین است و تمام خدمات شبکه به ۲۵ زبان مختلف قابل اجرا است. یکی از دلایل استقبال بی‌سابقه‌ی کاربران از ارزهای دیجیتال، ناشناس بودن تراکنش‌های کاربران در شبکه است اما سیستم متمرکز Blockchain اطلاعات مربوط به تراکنش‌های شما را در اختیار سازندگان این کیف پول قرار می‌دهد و همچنین رمز عبور حساب کاربری شما بر روی سرور ذخیره خواهد شد، این موضوع می­تواند یک نقطه ضعف برای این کیف پول به شمار برود.

 کیف پول Jaxx

این کیف پول توسط شرکت کانادایی دیسنترال (Decentral) ارائه شد. کیف پول موبایلی «جکس» (Jaxx) خدمات بیش از ۹۰ ارز دیجیتال را تحت پوشش قرار می‌دهد و تمام اطلاعات مربوط به جزئیات هر تراکنش از طریق این کیف پول ارائه خواهد شد. شما با به‌کارگیری کیف پول Jaxx می‌توانید با بررسی قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال تمام سهام خود را به سادگی مدیریت کنید. کیف پول جکس تمام اخبار مربوط به بلاک چین را بر روی نرم‌افزار به نمایش درمی‌آورد. همچنین کاربران با به‌کارگیری قابلیت‌های نرم‌افزار، به اطلاعات مربوط به تراکنش‌های صورت گرفته در شبکه‌ی بلاک چین دسترسی پیدا می‌کنند.

ویژگی‌ های کیف پول جکس

یکی از ویژگی‌های این کیف پول این است که همزمان می‌توانید اکثر کوین‌ها و توکن‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال را در یک کیف پول ذخیره سازی کنید.

شما می‌توانید این نرم‌افزار را به‌صورت هم زمان بر روی چندین دستگاه نصب کنید. از سوی دیگر نمودارهای قیمت، اخبار و اطلاعات موجود در نرم‌افزار، تحلیل بازار ارزهای دیجیتال را برای شما آسان کرده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های کیف پول جکس، داشتن یک اکسچنج داخلی بود. با استفاده از این اکسچنج داخلی شما می‌توانید بدون خارج کردن رمز‌ارز از کیف پول، آن‌ها را به یکدیگر تبدیل کنید. 

اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که امکان اعمال ایجاد رمز ورودی و همچنین رمز دوعاملی در این برنامه وجود ندارد. پس در صورتی که این کیف پول را انتخاب می­نمایید همواره از امنیت دستگاهی که والت روی آن نصب است اطمینان حاصل کنید.

کیف پول Exodus

 این کیف پول از طراحی ساده و پشتیبانی آنلاین بسیار قدرتمندی بهره می‌برد. این کیف پول اکسودوس در سال 2016 راه اندازی شد. اکسودوس به عنوان یک کیف پول چند ارزی، از بیش از 100 کوین و توکن پشتیبانی می کند.

کیف پول «اکسدوس» (Exodus)، می­تواند گزینه‌ی خوبی برای کسانی است که به تازگی وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده‌اند باشد. و ساختار بسیار ساده­ای دارد و خدمات این محصول به ساده‌ترین شکل در اختیار کاربران قرار گرفته است. طبق گفته‌ی کاربران کیف پول اکسدوس مثل یک صرافی عمل می‌کند و امکان مدیریت همزمان چند ارز دیجیتال وجود دارد.

ویژگی‌ های کیف پول اکسدوس

به طور کلی کیف پول Exodus به طراحی بسیار ساده‌اش معروف است و خدمات چندین ارز دیجیتال را تحت پوشش قرار می‌دهد. شما با انتخاب این کیف پول دیگر نیازی به صرافی ندارید. اما این کیف پول یک کیف پول متن باز نیست و همچنین کیف پول اکسودوس کنترل کامل وجوه را بر عهده خود کاربر قرار می‌دهد. بنابراین، این وظیفه کاربر است که از دارایی‌های خود محافظت نماید.

این کیف پول دارای یک صرافی داخلی است. شما نمی توانید مانند صرافی های آنلاین، ارزهای دیجیتال خود را با استفاده از ارز فیات خرید و فروش نمایید. اما می توانید دارایی های دیجیتال خود را به یکدیگر تبدیل کنید.

کیف پول Electrum

کیف پول موبایلی «الکتروم» (Electrum) برای اولین بار در نوامبر سال ۲۰۱۱ طراحی و ساخته شد، پس جزء اولین کیف پول‌هایی محسوب می‌شود که در طی سال‌های اخیر اعتماد بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. نکته‌ی قابل توجه درباره‌ی کیف پول Elecrtum این است که تنها خدمات مربوط به بیت کوین را تحت پوشش قرار می‌دهد، پس شما نمی‌توانید با استفاده از کیف پول الکتروم چندین ارز دیجیتال را مدیریت کنید. این محصول به‌صورت کاملاً رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و کار کردن با آن بسیار ساده است. احراز هویت کاربران در الکتروم با استفاده از روش تعیین هویت دو عاملی صورت می‌گیرد و به دلیل مسائل امنیتی هیچ یک از اطلاعات شما بر روی نرم‌افزار ذخیره نخواهد شد با این حال تحلیل‌گران اعتقاد دارندکه مشکلات امنیتی این کیف پول غیر قابل انکار است و بهتر است که برای مدیریت مقادیر بالای بیت کوین از این کیف پول استفاده نکنید.

ویژگی‌ های کیف پول الکتروم

 این کیف پول از اولین کیف پول‌های بیت کوین است که در اواخر سال 2011 معرفی شد. این یک کیف پول سبک و بدون زحمت است و به سادگی می‌توان از آن استفاده کرد؛ طراحی بسیار ساده‌ی این نرم‌افزار، به‌کارگیری خدمات آن را برای کاربران راحت کرده است. به طور کلی الکتروم در مقایسه با کیف پول‌های آنلاین خدمات امنیتی بهتری را به کاربران خود ارائه می‌دهداما این کیف پول تنها خدمات مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

   
فهرست