به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز ، بیت کوین بیش از 10 درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین حد طی 2 هفته گذشته رسید. دلیل آن هم افزایش ترس از سخت گیری در مورد ارزهای مجازی با بالا رفتن تحقیقات درباره سکه مجازی لیبرای فیس بوک است .
بیت کوین 11 درصد سقوط کرد و به 9855 دلار در اولین ساعات روز دوشنبه رسید که پایین‌ترین حد از دوم جولای بود. ارز مجازی اصلی تنها در روز یکشنبه 10.4 درصد سقوط کرد که دومین سقوط بزرگ روزانه آن در سال جاری بود. بیتکوین آخرین بار 0.5 درصد بالا رفته بود و به 10245 دلار رسیده بود .
سیاستمداران و ناظران مالی در سراسر جهان خواستار تحقیقات در مورد سکه لیبرای فیسبوک شده‌اند. نگرانی در مواردی مانند حفاظت از مشتری و حریم خصوصی آن تا خطرات احتمالی با توجه به دسترسی جهانی به این غول رسانه های اجتماعی وجود دارد .
دونالد ترامپ هفته گذشته از بیت کوین، لیبرا و سایر ارزهای مجازی انتقاد کرد و گفت اگر شرکت ها می خواهند به یک بانک تبدیل شوند، به دنبال یک امتیاز بانکی باشند و خودشان را مشمول آمریکا و قوانین جهانی کنند .
پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا دستور توقف پروژه فیسبوک را داد، بیتکوین سقوط کرد. ترامپ در توییتر به نگرانی در مورد حریم خصوصی تا پولشویی اشاره کرد .
مقامات ژاپن با نادیده گرفتن توجه فزاینده به طرحهای فیسبوک، کارگروهی برای توجه به تأثیر اصلی لیبرا ، سیاست پولی و قوانین مالی ایجاد کردند .
بیت‌کوین حدود 55 درصد طی 9 روز پس از رونمایی از طرح لیبرای فیسبوک در 18 ژوئن بالا رفت و به بالاترین حد 18 ماهه 14 هزار دلار رسید. این طرح در میان برخی سرمایه‌گذاران امیدی به وجود آورد که ارز های مجازی می توانند مقبولیت وسیعی به دست آورند .

منبع: تسنیم

فهرست