آشنایی با سامانه سجام و نحوه ثبت نام در آن


سجام مخفف سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان است که توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه زیر نظر سازمان بورس در جهت ایجاد سامانه یکپارچه و فراگیر و ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر به سرمایه‌گذاران ایجاد شده است.
سامانه سجام در واقع زیرساخت اولیه و لازم برای اجرای قوانین مبارزه با پولشویی می باشد. به همین دلیل است که اخیرا بانک‌ها نیز از سپرده‌گذاران خود درخواست ثبت نام در سجام را دارند. به کمک این سامانه همه دارایی‌های فرد در یک سیستم به صورت شفاف و روشن تجمیع می‌شود و برای مبارزه با پولشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بر طبق مصوبه اعلامی از سوی سازمان بورس اوراق بهادار، تمامی سرمایه‌گذاران که قبل از شهریور 1397 کد بورسی دریافت کرده‌اند بایستی به سامانه ثبت‌نام سجام به آدرس www.sejam.ir مراجعه کرده و تمامی اطلاعات خواسته‌شده را وارد نمایند . درصورتی‌که ثبت‌نام اولیه در این سامانه انجام نگیرد و مهلت مقرر به اتمام برسد کد معاملاتی افراد بسته می‌شود و اجازه انجام معاملات به افراد داده نمی‌شود، تا زمانی که در سامانه ثبت‌نام خود را به انجام برسانند. از طرفی چنانچه افراد جدیدالورود به بورس به کارگزاری‌ها مراجعه ‌کنند حتماً بایستی ضمن پر کردن اطلاعات لازم که کارگزاری از افراد تقاضا می‌کند وارد سامانه سجام شده و اطلاعات خواسته‌شده را تکمیل نمایند. پس از ثبت‌نام در سامانه یک کد 10 رقمی برای فرد پیامک می‌شود که بایستی آن را نزد خود نگه‌دارد.
بعد از دریافت کد پیگیری از سامانه سجام از زمانی که شرکت سپرده گذاری اعلام می کند شخص حقیقی با همراه داشتن مدارک هویتی و مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت احراز هویت شده و سجامی محسوب می شود.
مزایای سامانه سجام
قبل از راه اندازی سامانه سجام افراد برای ثبت‌نام در کارگزاری‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری دچار مشکلات زیادی بودند.
به ویژه افرادی که درشهرستان‌های دور افتاده زندگی می‌کردند، به دلیل مشکلات زیاد در روند ثبت نام از انجام آن منصرف می‌شدند. با راه‌اندازی سامانه سجام دیگر برای افتتاح کنندگان حساب در کارگزاری‌ها هیچ مشکل اساسی وجود ندارد.
صرفه جویی در وقت
پیش از راه اندازی این سامانه، افراد باید زمان زیادی را صرف مراجعه حضوری و پر کردن انواع فرم‌ها می‌کردند. امروزه برای وارد کردن این اطلاعات دیگر نیاز به مراجعه حضوری به کارگزاری‌ها نیست.
در آن زمان اگر مشتری از کارگزاری خود رضایت نداشت و تصمیم به تعویض آن می¬گرفت، باید تمام مراحلی که قبلا انجام داده را دوباره از ابتدا تکرار می کرد که این مسئله برای مشتریان بسیار ناراحت کننده بود.
برای متقاضیان انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری اعم از درآمد ثابت، درآمد متغیر و مختلط نیز مشکلاتی وجود داشت. این افراد نیز باید تمام اطلاعات ثابت و تکراری را دوباره پر می‌کردند؛ در نتیجه زمان زیادی را از آنها می‌گرفت.
فرم‌هایی که از طرف سازمان تعریف شده بود را باید تمام متقاضیان تکمیل می‌کردند و بین افراد مبتدی و حرفه‌ای در بازار سرمایه هیچ فرقی وجود نداشت و همه موظف بودند تمام فرم‌ها را از ابتدا تکمیل نمایند. راه‌اندازی سامانه سجام توانست این مشکل را برطرف نماید و تمام این عملیات سرعت بخشیده شد.
با راه‌اندازی سامانه سجام افرادی که برای بار اول اقدام به افتتاح حساب می‌کنند با پر کردن اطلاعات در سامانه سجام، می‌توانند در مراجعات بعدی خود در انواع نهادهای بازار سرمایه اعم از صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های تأمین سرمایه( عموماً برای اشخاص حقوقی) و سایر کارگزاری‌ها زمان بسیار کمتری را جهت افتتاح حساب و ثبت‌نام صرف نمایند.
دریافت سود مجامع
قبل از راه‌اندازی سامانه سجام روش پرداخت سود به اشکال مختلفی صورت می‌گرفت که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.
شرکت‌ها در مجمع عادی مقداری از سود هر سهم خود را در بین سهامداران تقسیم می‌کنند. بعد از آن شرکت‌‌ها باید این سود را براساس اطلاعیه‌هایی که در سامانه codal.ir منتشر شده است و براساس برنامه شرکت و یکی از شیوه‌های مرسوم بین سهامداران خود تقسیم کنند.
یکی از روش‌ها، دریافت شماره‌حساب از تمامی سرمایه‌گذاران از طریق دورنگار یا ایمیل و واریز سود تقسیمی به‌حساب آن‌ها بود. روش دیگر معرفی یک بانک به سرمایه‌گذاران بود تا در تاریخ مشخص‌، سرمایه‌گذاران با مراجعه به بانک مربوطه و با ارائه کارت ملی و کد بورسی خود سود تقسیمی را دریافت نمایند. صرف نظر از هزینه‌های اضافی که به شما وارد می¬شود موضوع اصلی این است که شما در سبد خود چندین سهم را با اهداف مختلف دارید و مثلاً از 8 سهم موجود در سبد خود شاید تنها روی سود تقسیمی(DPS) دو سهم حساب بازکرده‌اید، از طرفی به دلیل عدم توجه به تاریخ مجمع برخی از سهام خود، نماد بسته شده و به مجمع می‌رود و سودی را تقسیم می‌کند و چون تاریخ پرداخت تا زمان سرمایه‌گذاری شما فاصله زیادی دارد شما فراموش می‌کنید که DPS را دریافت نمایید و به‌این‌ترتیب هزینه‌ای به شما تحمیل می‌گردد. سامانه سجام در این خصوص می‌تواند به این افراد کمک نماید.
روش اجرایی سامانه سجام در این خصوص به این‌گونه است که زمانی که سهم شما به مجمع می‌رود و سود تقسیمی از آن طلب دارید، در زمان مقرر وجوه مربوط به سود تقسیمی به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار واریز می‌شود. به طور کلی شرکت موظف است وجوه را به حساب‌های اعلامی از جانب شما واریز کند.
در نتیجه سامانه سجام می‌تواند زمینه راحتی را برای پرداخت سود تقسیمی فراهم نماید، و از بروز مشکلات نیز جلوگیری به عمل آورد.
ویرایش سریع اطلاعات
قبل از راه‌اندازی سامانه سجام هر فرد موظف بود برای تغییر اطلاعات ثبتی خود شامل، آدرس محل سکونت، شماره حساب و… در نزد یک کارگزار به سازمان‌های مختلفی مراجعه نماید. در نتیجه باید این تغییرات را به تمامی نهادهای بازار سرمایه شامل، صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا کارگزاری اعلام می‌ نمود.
در بعضی اوقات باید به محل مورد نظر به صورت حضوری مراجعه می‌شد. این کار زمان زیادی را از افراد می‌گرفت و حتی در برخی موارد ممکن بود باعث نگرانی سرمایه‌گذاران شود.
امروزه با راه‌اندازی سامانه سجام این مشکل برطرف شده است. افراد می‌توانند بلافاصله به سایت sejam.ir مراجعه کنند و اطلاعات خود را ویرایش نمایند.
دسترسی به ‌تمامی سرویس‌های بازار سرمایه مانند تغییر کارگزار ناظر
فرض کنید شما با دو کارگزاری در حال انجام معامله هستید و برنامه‌ریزی کرده‌اید که سهم شرکت x را فقط از طریق کارگزاری الف انجام دهید؛ ولی به هر دلیلی این مسئله را فراموش کرده‌اید و سهم x را از طریق کارگزاری ب انجام داده اید.
برای برطرف کردند این مشکل شما باید به کارگزاری ب مراجعه کنید. پس از مراجعه باید گواهی سهام خود را دریافت، فرم تغییر کارگزار ناظر را تکمیل و اوراق گواهی سهام x را به طور کامل به کارگزاری الف منتقل کنید.
دردسرهای چنین کاری فراوان است و نیاز به صرف وقت زیادی دارد.
این مسئله با راه‌اندازی سامانه سجام به صورت کاملا ساده صورت می‌پذیرد و فرد با انجام چند عملیات ساده این فرایند را طی می‌کند.
نحوه ثبت نام در سامانه سجام
1- وارد شدن به سامانه سجام به آدرس https://profilesejam.csdiran.com

 

2- کلیک بر روی گزینه ” ثبت نام در سجام”

 

3-وارد نمودن شماره تلفن و کلیک بر روی گزینه ” دریافت کد تایید”.

4- وارد نمودن کد تایید و کد ملی ۱۰ رقمی و انتخاب حقیقی بودن یا حقوقی بودن و کلیک بر روی گزینه ” تایید”.

5- انتخاب گزینه “اصیل” چنانچه فرد شخصاً اقدام به سرمایه‌گذاری می کند .


یا انتخاب گزینه ” نماینده قانونی” زمانی که فرد به نمایندگی از شخص دیگری یا شرکتی اقدام به افتتاح حساب می نماید (در مورد دوم فرد حتماً بایستی یک برگه وکالت که از سوی دفترخانه‌های رسمی کشور تائید شده باشد همراه داشته باشد.

 

6-انتخاب یکی از درگاه¬ها و واریز مبلغ100 هزار ریال

7-وارد نمودن “اطلاعات هویتی” اعم از نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت، نام پدر، شماره شناسنامه و سایر اطلاعات موجود در شناسنامه و کلیک بر روی گزینه “تایید”.

8- وارد نمودن اطلاعات ارتباطی اعم از آدرس دقیق پستی به ترتیب خواسته‌شده و هم‌چنین پست الکترونیک (E-mail)، تلفن ثابت (منزل) و تلفن همراه

9- انتخاب نوع بازار جهت فعالیت
( بازار بورس و فرابورس که همان بازار اوراق بهادار است و بورس کالا و بورس انرژی نیز از سایر گزینه‌هاست. سرمایه‌گذاران حقیقی عموماً در بورس‌های اوراق بهادار و کالا فعال هستند اما اشخاص حقوقی متناسب با برنامه‌های خودشان ممکن است در بورس انرژی نیز وارد شوند. لازم به ذکر است که برای تکمیل این مرحله، پس از انتخاب نوع بازار، حتماً کد سهامداری خود را نیز وارد نمایید).

10-وارد نمودن اطلاعات شغلی
تنها موارد ستاره‌دار را تکمیل شود و تکمیل نمودن سایر موارد اختیاری است. (چنانچه خانه‌دار هستید می‌توانید اطلاعات منزل خود را وارد نمایید).

11-تکمیل اطلاعات مالی تکمیل اطلاعات ستاره دار ( صرفاً یک برآورد کلی از آینده معاملات را در نظر گرفته و به سؤالات پاسخ دهید) و کلیک بر روی گزینه ” تایید”.

12-ارائه شماره حساب جهت انجام مراودات مالی با نهادهای بورسی. (تمامی اطلاعات اعم از شماره‌حساب و شماره شبای بانکی، نام شعبه و کد شعبه و … درج شود). حتماً تیک حساب پیش‌فرض زده شود. (تمامی مطالبات شما از نهادها و شرکت‌های بورسی مانند سود تقسیمی به‌حساب پیش‌فرض معرفی‌شده از سوی شما واریز خواهد شد)
13- در صفحه تعهدات بایستی متعهد شوید که تمامی اطلاعات را به‌درستی وارد کرده‌اید و در ضمن در صورت هرگونه تغییر در اطلاعات ثبتی، فورا اقدام به ویرایش اطلاعات خود از طریق سامانه سجام بورس sejam.ir نمایید. پس از نهایی شدن این مرحله، تمامی اطلاعات واردشده به‌صورت یکجا برای شما به نمایش درخواهد آمد و شما در آن صفحه مجدداً بررسی می‌کنید که تمامی اطلاعات را صحیح وارد کرده‌اید و به این ترتیب با نهایی کردن اطلاعات ثبت‌نام اولیه شما تکمیل می‌گردد و در این مرحله یک کد ۱۰ رقمی به شماره همراه شما پیامک می‌گردد. اگر شما سرمایه‌گذار جدیدی هستید که به تازگی می‌خواهید وارد بازار بشوید بایستی کد ده‌رقمی را به کارگزار خود اعلام نمایید تا ثبت‌نام شما در کارگزاری نیز نهایی گردد، اما اگر پیش از تاریخ مزبور شما ثبت‌نام کرده‌اید و در حال معامله هستید در لحظه اتمام ثبت‌نام اولیه، نیازی به انجام کار دیگری نیست. عموماً پس از یک ماه به شما پیامکی داده می‌شود که بایستی به یکی از شعب دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه نموده و در آنجا مراحل نهایی همچون پر کردن یکسری فرم‌های دیگر و گرفتن عکس و … را انجام دهید تا پس از آن ثبت نام در سامانه سجام بورس نهایی گردد. لازم به ذکر است که در مراجعه به دفاتر پیشخوان بایستی ۵ هزار تومان دیگر نیز پرداخت نمایید.

نکاتی در رابطه با سامانه سجام بورس

• اگر پس از نهایی شدن ثبت‌نام اولیه یا نهایی خود نیاز به ویرایش اطلاعات داشتید به دو طریق می‌توانید اقدام نمایید: اول مراجعه به سایت https://profilesejam.csdiran.com/ و طی کردن مجدد مراحل اول و دوم، تمامی اطلاعات واردشده از سوی شما نمایش داده خواهد شد و شما می‌توانید تمامی اطلاعاتی را که مدنظر شما است ویرایش نمایید. هم‌چنین می‌توانید با شماره ۶۴۶۱-۰۲۱ تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.
• حتماً بایستی کد رهگیری ۱۰ رقمی را تا پایان مراحل ثبت‌نام نزد خود نگاه‌دارید. چنانچه به هر دلیلی کد مزبور از دسترس شما خارج شد می‌توانید با طی کردن مراحل یک و دو اطلاعات ثبتی وارد شوید و در قسمت بالای صفحه به کد رهگیری دسترسی پیدا خواهید کرد.
• صرف نظراز نوع فعالیت شما و بدون توجه به اینکه شما در کدام کارگزاری معامله می‌کنید حتماً بایستی در سامانه سجام بورس ثبت‌نام نمایید و شخصاً تا نهایی شدن فرایند ثبت‌نام مراحل را طی نمایید.

   

 

فهرست